GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ask 8816708
*
nr 881 6708
Ask
keramik/Teak, längd: 24
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 19:48:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 14:09:08
1
200 kr
16/3 19:05:17
2
250 kr
17/3 18:34:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask keramik teak teakmöbler trä
-
6516 Ask
+ skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:05
-
6543 Ask
pietra dura, fågel, 14,5x10
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:53
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6356 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:30
-
6512 Fåtöljer
Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:17
-
6555 Hatt
”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:27
*
Ask
nr 881 6708
Ask
keramik/Teak, längd: 24
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 14:09:08 | 1 | 200 kr |
| 16/3 19:05:17 | 2 | 250 kr |
| 17/3 18:34:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask keramik teak teakmöbler trä
-
6516 Ask
+ skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:05 -
6543 Ask
pietra dura, fågel, 14,5x10
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:53 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6356 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:30 -
6512 Fåtöljer
Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:17 -
6555 Hatt
”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:27



